Náš příběh

ondra

Příběh MyCella se začíná psát v době největšího covidového lockdownu. Svět se pomalu přesouvá do online prostoru a Ondra Kratochvíl, učitel hry na violoncello, je z jedním z těch, kteří to pociťují na vlastní kůži. Pracuje z domu a žáky učí přes počítač.

Až teď si Ondra začíná všímat věcí, které mu na jeho klasickém dřevěném violoncelle nevyhovují. Ze všeho nejvíc mu vadí, že nejde ztišit. Potřebuje hrát potichu, ale všichni sousedé okolo jsou celé dny doma. Rád by s nimi udržel dobré vztahy, a také nechce rušit ve spánku svého novorozeného syna, který ještě většinu dne prospí.

vývoj mycello

Se společníkem Honzou Tobolíkem vlastní technologickou inovativní firmu, ve které se dává dohromady tým, a tomu se daří za několik měsíců vyvinout zcela unikátní hudební nástroj – MyCello.

Tým MyCella nechce nechat nic náhodě, a proto navštěvuje hudební akademie a mluví s profesionálními violoncellisty a ptá se jich, co by na MyCelle vylepšili. Vše z prostého důvodu – chtějí udělat z MyCella to nejlepší elektronické cello na trhu.

Blíží se cílová rovinka. Chybí ještě poslední krok, a to otestovat si, jaký bude o produkt zájem. Tým pod vedením Honzy Tobolíka spouští 1. 2. 2021 ve 12.21 crowdfundingovou kampaň na výrobu MyCella na HITHITu a daří se jim vybrat neuvěřitelný milion korun za 45 dní! Je to pro ně jasný signál, aby pokračovali dál.

Další měsíce by se daly charakterizovat jako krev, pot a slzy. Celou dobu na tým dohlíží oko a ucho profesionálního hudebníka. Po nespočtu nocí strávených v dílně, desítkách hodin ladění detailů a nekonečného testování, je očekávané „dítě“ konečně na světě. V červenci 2021 se oficiálně spouští výroba jedinečného MyCella. Dnes na MyCello hrají violoncellisté ve Francouzské Polynésii či v Americe. Objevte MyCello i Vy!